Благодійний Фонд Аркан сердець

Шановні колеги, дорогі українці! 
Якщо ви допомагаєте, або маєте намір допомагати Українському народу в часі московської агресії, Благодійний фонд «Аркан сердець» відкритий до співпраці! 

Від початку бойових дій на Донбасі, тобто з 2014 року, волонтери «Аркану» постійно здійснюють поїздки з гуманітарною допомогою на лінію розмежування, а від початку повномасштабного московського вторгнення вже відбулося кілька десятків виїздів на передову (частково фотозвіти є за посиланням: Facebook
З кожним разом роздобувати необхідну допомогу, зокрема кошти на пальне, стає все важче. Це й не дивно, бо більшість людей щиро віддають на потреби війська важко ними зароблені кошти, але й їм самим потрібно якось жити у ці непрості часи. З розуміння того, що ці непрості часи надовго, ми вирішили зареєструвати благодійний фонд, зорієнтований не лише на гуманітарну допомогу війську, хоча сьогодні це, звісно, пріоритет. 
Попередньо БО «БФ «Аркан сердець» пропонує потенційним благодійникам підтримати наступні програми. 
1.Гуманітарна допомога військовим підрозділам, які беруть участь у бойових діях (передусім - доставка гуманітарної допомоги на «першу лінію»). З 2014 року, буквально з перших днів війни, волонтери «Аркану» розпочали допомогу нашим військовим підрозділам, які на лінії розмежування стримували ворожий наступ. Надання цієї допомоги триває і по нинішній день, але з початком повномасштабного вторгнення вимагає залучення куди більших сил і ресурсів. 
2.Організація та надання допомоги у фізичній та психологічній реабілітації військових і постарждалих внаслідок воєнних дій (створення або використання існуючих реабілітаційних центрів, індивідуальний підхід до кожного потребуючого, підбір реабілітологів і психологів тощо). Наші знайомі, близькі, друзі сьогодні під ворожими обстрілами витримують колосальні фізичні та психічні навантаження. Багато поранених і вояків, які потребують соціално-психологічної адаптації до мирного життя. З допомогою партнерів ми готові організовувати відповідну реабілітацію.  
3.Налагодження зв‘язків з українською діаспорою, зокрема з метою надання прихистку вимушено переселеним особам, а також для організації за кордоном реабілітації та лікування постраждалим внаслідок бойових дій; налагодження гуманітарної та культурної співпраці (розміщення біженців та постраждалих осіб у місцях компактного проживання закордонних українців, зокрема з метою забезпечення їх роботою). Тобто, «свій до свого по своє» - в межах світу 
4.Створення Академії «Аркан» як центру вивчення української традиції, зокрема у сфері бойового мистецтва (фінансування організації як окремої юридичної особи створеної БО «БФ «Аркан сердець» під егідою ВГО «МГО «Аркан»). Хто може зберегти українську традицію як не самі українці? Це наше коріння та навмирущість Українського народу.
5.Реалізація програм із збереження та підтримки української традиції, культури тощо з метою самоідентифікації громадян країни та закордонних українців як представників Українського народу (до прикладу - програма дистанційного навчання з української історії та культури; організація культурно-просвітницьких поїздок в Україну тощо). Якщо ми самі не подбаємо про свою культуру - то розчинемося у космополітичному морі безликих народів. Тому шануємо кожну культуру як унікальний живий організм планети Земля!
6.Налагодження реальної просвітницької діяльності (виїздні концерти, лекції, виставки, вистави тощо). Справжня Просвіта - це те, що сьогодні є найнеобхіднішим Українському народу. 
7.Видавнича діяльність та кіновиробництво (видавництво книжок, створення фільмів з метою популяризації української культури). Ми повинні зберегти українську книжку, популяризуючи наших унікальних мислителів, поетів і письменників. Водночас маємо використати всі можливості візуальної подачі української ідеї. 
Чому ми пропонуємо співпрацю з нами. Засновником БФ «Аркан сердець» є Всеукраїнська громадська організація «Міжнародна громадська організація «Аркан», витоки якої сягають 1997 року, коли дослідником, художником і письменником Олесем Ногою було написано одноіменну книгу, яка стосувалась дослідження сакрально-бойового танцю «Аркан». З нинішнім етапом діяльності організації ви можете ознайомитись на сайті за вищенаведеним посиланням. 
Ми не співпрацюємо з олігархами та не маємо жодних політичних амбіцій. Наша мета - це по-справжньому вільна, незалежна та квітуча Україна - Батьківщина всіх українців світу! 
Принципи роботи благодійного фонду «Аркан сердець» такі. 
1.Презентуючи програми і пропонуючи співпрацю ми чітко декларуємо, що розраховуємо на кошти простих українців, зокрема закордонних. Відтак, на першому етапі робота керівника фонду та офіс-менеджера є, по-суті, волонтерською, оскільки на оплату праці скеровується не більше 10% поступлень. З ростом поступлень оплата праці зростає до середньоринкового показника. Про це ми чітко заявляємо, бо без належної оплати не може бути якісної роботи. 2.Кошти на розвиток програм накопичуються і витрачаються за затвердженим кошторисом. Але має бути гнучка та зрозуміла система роботи, бо якщо чекати, поки назбирається мільйон і нічого не робити - це провальна стратегія! До прикладу, на програму з просвітницької діяльності поступило 100 євро. Зрозуміло, що сума незначна, але за ці кошти можна організувати виїздну тематичну лекцію, відзняти там відео, отримати відгуки, розповсюдити інформацію через соцмережі тощо, аби благодійник побачив, що його кошти працюють! 3.При наявності достатнього для реалізації вищезазначених програм ресурсу, передбачено створення Наглядової ради з публічних і фахових осіб, правдивих патріотів України, з якими вже досягнуто попередньої домовленості про співпрацю.4.Функції Наглядової ради - це нагляд за реалізацією програм, допомога у рішенні організаційних питань і контроль за прозорістю фінансової діяльності. 5.Вибір фінансування однієї з презентованих нами програм залишається за потенційним благодійником. Наше завдання - виставляти пріоритети і заохочувати. Робота з кожним благодійником ґрунтується на відкритості та довірі. При цьому всі поступлені кошти обліковуються і за них ми звітуємось. Кожен благодійник має право отримувати детальні звіти та кошториси в контексті ним профінансованих програм, а також визначати ступінь своєї публічності. 

Illustration
Illustration
Made with